Nasz mundur od stóp do głów + mały bonus

 A więc dzisiaj przychodzimy do was z postem informacyjnym. Przeanalizujemy sobie nasz mundur harcerski od butów po kapelusz. Zaczynajmy!

 Zacznijmy więc od podstaw

Jeśli chodzi o dobór butów do munduru. Nie mogą być one zbyt jaskrawe, najczęściej wybierane są brązowe trapery lub czarne glany. Nie powinny to być jednak trampki czy adidasy.
Wyżej mamy wywijki, powinny zasłaniać nasze sznurówki oraz stanowią dodatkowy element kolorystyczny; oraz getry.


 Następnie spódnica. Bardzo praktyczna, luźna i przewiewna, umożliwia nawet jazdę na rowerze!

 Pas, również bardzo istotny. Należy jednak mieć na uwadze, aby w miarę możliwości unikać sytuacji z obrazka po prawej stronie. Pas nie powinien być zbyt luźny ( pamiętajmy jednak, aby zostawić sobie możliwość oddychania! :)

 Dalej mamy koszulę. ZHR 'ka , obowiązkowa oraz chusta. Na prawym rękawie mamy zestaw sprawności ( zachęcamy do zdobywania! :)


Z kolei na lewym rękawie znajduje się miejsce na wszelkiego rodzaju plakietki ( drużyny lub z kursów); powyżej, na ramionach, mamy plakietki z numerem naszej drużyny.


Z tyłu, z pod kołnierza powinna wystawać chusta, zawsze należy pilnować, aby była ona odpowiednio zwinięta, tak samo jak guziki powinny być zapięte, a koszula wciągnięta w spódnicę.

I na koniec kapelusz, czarna Jadzia z lilijką.

Dodatkowo przy wiązaniu włosów do munduru, najlepiej aby nasze gumki były koloru czarnego, żółtego bądź bordowego..............................................................................................................................................................................................


Na sam koniec, jako mały bonus przedstawiamy wam instruktarz zawijania wywijek; bo wiemy, że może się to przydać, szczególnie dla początkujących :)


A więc zaczynamy od włożenia wywyjek w buty i podwinięcia ich do góry.

Następnie zawiązane sznurówki wkładamy do butów.
Teraz zawijamy wywijki w połowie.
I po raz ostatni zawijamy przykrywając materiałem górną część buta. Gotowe!!!
Dziękuję za współpracę ochotniczce Magdzie za pozowanie w sesji oraz ochotniczce Zosi za wsparcie i pomoc przy naszym małym projekcie.
Zdjęcia robiłam ja - Weronika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz